REKLAMA

MRiRW będzie karało sieci handlowe za nieuczciwe traktowanie dostawców

  • Autor: Sadyogrody.pl
  • 19 czerwca 2016 19:52
MRiRW będzie karało sieci handlowe za nieuczciwe traktowanie dostawców Ministerstwo Rolnictwa mówi „dość” nieuczciwemu traktowaniu małych dostawców przez duże sieci handlowe (fot. shutterstock)

• Ministerstwo Rolnictwa mówi „dość” nieuczciwemu traktowaniu małych dostawców przez duże sieci handlowe.
• Proponuje nawet 50 mln EUR kary dla sieci handlowej, jeżeli nie będzie chciała współpracować z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów albo będzie utrudniała kontrolę - informuje Puls Biznesu.

Jak mówi Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP na łamach "Pulsu Biznesu", to kolejne podejście do problemu nierównych relacji z sieciami. Według niego, także dostawcy owoców i warzyw bywają zmuszani do udziału w kampaniach promocyjnych, występowania w gazetkach reklamowych czy wypłacania pod koniec sezonu premii za dobrą współpracę. Uderza w nich także wydłużanie terminów płatności, co obecnie jest zasadniczym problemem dla branży. Dodaje, że popiera prawne uregulowanie tych kwestii 

Ministerstwo Rolnictwa twierdzi, że kres trwającemu od lat wykorzystywaniu małych dostawców przez wielkich odbiorców może położyć tylko zagrożenie surowymi karami finansowymi. W uzasadnieniu resort wylicza metody krzywdzenia dostawców: narzucanie umów bez możliwości negocjacji, jednostronne ich zrywanie, wymuszanie najniższych cen, wydłużanie terminów płatności.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA