REKLAMA

MRiRW: do końca 2019 roku powstanie jednolity system kontroli żywności

  • Autor: Portalspozywczy.pl/JS
  • 18 stycznia 2016 13:52
MRiRW: do końca 2019 roku powstanie jednolity system kontroli żywności Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapowiada utworzenie jednolitego systemu kontroli żywności do końca 2019 roku. Fot. shutterstock

"Podjęcie działań zmierzających do konsolidacji systemu urzędowych kontroli produktów żywnościowych zostało wskazane jako jeden z celów do realizacji w latach 2015-2019 w ramach działań Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi" – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Dariusz Mamiński, radca ministra i przedstawiciel biura prasowego ministerstwa rolnictwa.

Sprawa ujednolicenia inspekcji żywności ciągnie się od kilku lat. W 2014 r. ówczesny minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiadał, że pierwsza połowa 2015 r. upłynie pod znakiem przebudowy struktury inspekcji odpowiedzialnych za rynek żywności. Obietnicy nie zrealizowano. Obecne Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapowiada utworzenie jednolitego systemu kontroli żywności do końca 2019 roku.

"Zintegrowany i jednolity system kontroli bezpieczeństwa i jakości żywności w Polsce powinien zostać utworzony na bazie urzędowych służb kontrolnych działających w obszarze bezpieczeństwa żywności, w oparciu o ich potencjał, zasoby oraz dotychczasowy dorobek inspekcyjny i laboratoryjny. Zagwarantuje to skoncentrowanie pełnego nadzoru nad łańcuchem żywnościowym „od pola do stołu” w jednej jednostce organizacyjnej" – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Dariusz Mamiński, radca ministra.

Czytaj całość na portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • GUMOFILCE pl 16 2016-01-18 18:43:51
    oj, BĘDZIE CIĘŻKO, bo dzisiaj rolnicy chyba są poza wszelką kntrolą, sypią nawozów ile komu przyjdzie do głowy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA