REKLAMA

MŚ: Zainwestujemy 12 mld zł w bezpieczeństwo przeciwpowodziowe

  • Autor: PAP/EM
  • 24 lutego 2017 14:16
MŚ: Zainwestujemy 12 mld zł w bezpieczeństwo przeciwpowodziowe Opracowany plan zarządzania ryzykiem przeciwpowodziowym przewiduje inwestycje o wartości 12 mld zł do roku 2022 (fot. pixabay)

• Plan zarządzania ryzykiem powodziowym zakłada, że do 2022 r. zainwestujemy m.in. w budowę nowych wałów przeciwpowodziowych czy zbiorników retencyjnych 12 mld zł - deklaruje wiceminister środowiska Mariusz Gajda.
• Zapowiada, że w przyszłym tygodniu ostateczny projekt prawa wodnego trafi do Rządowego Centrum Legislacji.

"Mieliśmy w ostatnim czasie do czynienia z opadami śniegu oraz deszczami, które spowodowały podtopienia. Obecne sytuacja bardzo wyraźnie pokazuje, że jeśli nawet stosunkowo niewielkie zagrożenia hydrologiczne powodują podtopienia, tzn. że stan infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo przeciwpowodziowe jest bardzo słaby" - powiedział wiceminister.

Ocenił, że zaniedbania w finansowaniu gospodarki są wieloletnie. Zarzucił też poprzednikom, że nie przygotowali dokumentacji inwestycji przeciwpowodziowych, ani nowego Prawa wodnego, dzięki któremu takie projekty mogłyby ruszyć.

"Zastaliśmy niedokończony zbiornik Świnna Poręba, gdzie w tym roku są kończone prace, niedokończony stopień w Malczycach, a także nieprawidłowo prowadzoną budowę zbiornika Racibórz" - podkreślił.

Gajda poinformował, że w przyszłym tygodniu do Rządowego Centrum Legislacji ma trafić ostateczny projekt Prawa wodnego, dzięki któremu odblokowane mają zostać pieniądze - w tym unijne - na inwestycje przeciwpowodziowe.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA