REKLAMA

MSP planuje utworzenie nowego podmiotu. Zajmie się budową marki polskiej żywości

  • Autor: Portalspozywczy.pl
  • 12 lipca 2016 12:35
MSP planuje utworzenie nowego podmiotu. Zajmie się budową marki polskiej żywości Marek Zagórski, sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Fot. PTWP

• Mimo iż powstanie holdingu rolno-spożywczego nie zostało jeszcze przesądzone, to już teraz coraz częściej mówi się o korzyściach, które może przynieść utworzenie nowego podmiotu.
• Zdaniem Marka Zagórskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, ewentualne powstanie grupy wpisuje się w szerszą strategię budowania polskiej marki na rynkach zagranicznych.

- Jeżeli nowy podmiot przekroczy pewną masę krytyczną to będzie pozytywnie wpływał na wizerunek całego polskiego sektora rolno-spożywczego. Będziemy budowali świadomość polskiej marki. To nie jest cel, który uda się szybko zrealizować. Jeżeli cały pomysł stworzenia dużej grupy rolno-spożywczej się powiedzie, to w perspektywie 5-10 lat zaczną być dostrzegalne pierwsze efekty wizerunkowe - wyjaśnia wiceminister skarbu. 

W opinii Marka Zagórskiego utworzenie holdingu grupującego spółki Skarbu Państwa z branży rolno-spożywczej może przyczynić się do przekroczenia granicy, której dzisiaj pojedyncze spółki nie mogą przejść. W tym kontekście istotnymi aspektami są skala działania oraz możliwości inwestycyjne. 

- Będą się one zwiększały, jeżeli cały projekt przyniesie korzyści (...). Wzrosną możliwości inwestycyjne oraz akwizycyjne, które będą realizowane nie tylko w Polsce, ale także na rynkach zagranicznych. Dla zaistnienia na nich potrzebne są inwestycje kapitałowe oraz materialne. Z tego powodu im większy majątek oraz aktywa, tym większe możliwości wyjścia na rynki trzecie - mówi.

Dowiedz się więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA