REKLAMA

Nadchodzi rewolucja w wynagrodzeniach w spółkach skarbu państwa

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 09 sierpnia 2016 10:45
Nadchodzi rewolucja w wynagrodzeniach w spółkach skarbu państwa Ponad 3900 spółek, które nie były przedsiębiorstwami państwowymi lub miały udział Skarbu Państwa mniejszy niż 50 proc. zostaną objęte tzw. nową ustawa kominową (fot.PTWP)

• Ponad 3900 spółek, które nie były przedsiębiorstwami państwowymi lub miały udział Skarbu Państwa mniejszy niż 50 proc. zostaną objęte tzw. nową ustawa kominową, a nie tylko te z większościowym udziałem - jak miało to miejsce do tej pory.
• Nowe regulacje będą dotyczyły wszystkich. Ta rewolucja w wynagrodzeniach spółek oznacza - zdaniem ekspertów - analizę całego systemu wynagrodzeń.

Prezydent podpisał ustawę o zasadach kształtowania wynagrodzenia osób kierujących spółkami z udziałem Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego i państwowych osób prawnych zmieni sposób ustalania wynagrodzeń członków zarządów i rad nadzorczych.

Zmianie ulegną także postanowienia umów zawieranych z członkami tych podmiotów - umowy o pracę zostaną zastąpione umowami o świadczenie usług oraz wprowadzony zostanie system wynagrodzenia zmiennego. Przepisy zaczną obowiązywać po 30 dniach od ich opublikowania w Dzienniku Ustaw.

- Nowelizacja ustawy oznacza konieczność przeprowadzenia analizy systemu wynagrodzeń, przygotowania nowych zasad wynagradzania, oraz sporządzenia projektów nowych umów - uważa Karol Raźniewski, dyrektor w Zespole People Advisory Services EY.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • pani_w_okularach 2016-08-09 13:50:12
    taa, tak jak ustawa frankowa, jak kwota wolna od podatku ... przyznajcie, że boicie się biznesu i MorawieckiegoREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA