REKLAMA

Nadmierny optymizm w górnictwie. Rozmowa z Jerzym Markowskim

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 02 marca 2016 09:42
Nadmierny optymizm w górnictwie. Rozmowa z Jerzym Markowskim (fot.:PTWP)

Bardzo często kadry albo obsesyjnie oportunistycznie, albo obsesyjnie optymistycznie przedstawiają stan rzeczy. Oczywiście najgorsi są ci, którzy ukrywają prawdę - mówi dla portalu wnp.pl Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

Jak zapatruje się Pan na trwający obecnie audyt w Kompanii Węglowej, Katowickim Holdingu Węglowym oraz Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

- Od początku kadencji tego rządu namawiam na sporządzenie takiego audytu. I na szczęście taki audyt podjęto.

Istotne bowiem jest, żeby zdefiniować stan rzeczy w poszczególnych kopalniach, gdyż w nich właśnie jest najwięcej narzędzi do tego, żeby wpływać na sytuację finansową całych spółek.

Ten audyt ma zdefiniować stan rzeczy, przyczyny ich powstania, a zwłaszcza odpowiedzieć na pytanie: co robić dalej.

Bowiem ubieganie się o jakiekolwiek finansowanie zewnętrzne bez względu na to, jaki jest to rodzaj finansowania, to znaczy na przykład dokapitalizowanie jak w przypadku tzw. Nowej Kompanii Węglowej, czy na przykład kredytowanie, o ile będzie taka zdolność ekonomiczna - wszystko to wymaga wiedzy o stanie rzeczy i stanowiska właściciela, a zwłaszcza zarządzających w jego imieniu o tym, co chce zrobić.

Bowiem każdy musi wiedzieć, co chce zrobić. Nie może przecież wszystkich kłopotów sprowadzać do sytuacji na rynkach światowych czy polityki państwa wobec sektora.

Przeczytaj dalszą część wywiadu na stronach portalu WNP.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA