REKLAMA

Niegospodarność w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

  • Autor: Farmer.pl
  • 02 marca 2016 12:49
Niegospodarność w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Prezes Daniel Obajtek podczas konferencji prasowej. (fot. MP)

34 686 000 zł kosztowało ARiMR podpisanie z „wolnej ręki” umowy do modyfikacji oprogramowania, służącego do naliczania dopłat dla rolników. To tylko jeden z przykładów niegospodarności, wskazanych w ogłoszonych dziś „Fragmentach streszczenia wstępnego audytu przeprowadzonego w ARiMR”.

Podsumowano jeden z wielu audytów, przeprowadzanych w Agencji. Z poprzednich nie wyciągnięto jednak żadnych wniosków – mówił prezes Daniel Obajtek podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Udostępnione dziś fragmenty audytu stwierdzają rażącą niegospodarność, jakiej dopuszczano się w agencji. Jak mówił prezes, sprawą zajmują się już odpowiednie służby. Które – nie chciał ujawnić.

W latach 2008-2015 łączny koszt umów aplikacyjnych w ARiMR tylko dla 6 głównych spółek wyniósł 2 337 350 014, 46 zł z czego z „wolnej ręki” została wydana kwota 900 354 675, 83 zł - podano. Zamawiający przyjął niekorzystną, nieprzejrzystą i sprzyjającą zachowaniom korupcyjnym formę realizacji analizowanych umów utrzymaniowo-rozwojowych dla kluczowych systemów informatycznych Agencji.

Więcej na stronach portalu Farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA