REKLAMA

NIK ocenił wsparcie ministerstwa gospodarki dla technologii węglowych

  • Autor: PAP/wnp.pl
  • 01 lutego 2016 08:16
NIK ocenił wsparcie ministerstwa gospodarki dla technologii węglowych (fot. pixabay.com)

Działania Ministerstwa Gospodarki w zakresie wspierania czystych technologii węglowych były nieefektywne - wskazuje w raporcie NIK, który opisuje "Dziennik Gazeta Prawna".

- W okresie objętym kontrolą minister nie zapewnił przede wszystkim skutecznego planowania i monitorowania projektów badawczych i inwestycyjnych, a jego działania koordynacyjne dotyczące rozwoju nowych technologii sprowadzały się do biernego oczekiwania na wyniki prowadzonych prac badawczych. Nie została wypracowana wizja dalszego rozwoju tych technologii oraz ich wdrożenia w przemyśle – napisano raporcie NIK cytowanym przez DGP.

Według kontrolerów NIK może zostać zmarnowany potencjał innowacyjności wypracowany przez środowiska naukowe.

Czternaście dni na opuszczenie Rosji. Przeczytaj o polskich kierowcach na wschodzie.

W dołączonym do raportu NIK stanowisku Ministerstwa Gospodarki resort tłumaczy, że bez przeprowadzenia szczegółowych badań nie można było inicjować projektu wdrażania technologii podziemnego zgazowywania węgla na skalę przemysłową. Cytowane przez dziennik ministerstwo zwróciło też uwagę, że w polskich warunkach geologicznych zastosowanie zagranicznych technologii może nie być możliwe.

Co więcej, kontrola NIK nie objęła innej czystej technologii węglowych, czyli naziemnego zgazowania węgla. "DGP" zwraca uwagę że w tym przypadku Polska posiada już technologie i przygotowuje się do ich komercyjnego wykorzystania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA