REKLAMA

Nitras: gazoport będzie główną stacją benzynową na Bałtyku

  • Autor: TM
  • 13 października 2015 08:41
Nitras: gazoport będzie główną stacją benzynową na Bałtyku Nitras uważa, że gazoport ma duże znaczenie w kwestii niezależności energetycznej Polski. Fot. facebook.com

Gazoport działa. Pierwszy gaz wpłynie do systemu na przełomie grudnia i stycznia – mówił w radiowej "Jedynce" Sławomir Nitras, główny doradca premier Ewy Kopacz.

Nikt w Europie nie zbudował tak wielkiego gazoportu w tak krótkim terminie. Nie mają go inni nasi partnerzy na Bałtyku, jesteśmy pierwsi i będziemy głównym dostawcą gazu na Bałtyk

. To wielki sukces

Gazoport będzie główną stacją benzynową na tym morzu. To wielki sukces Polski - powiedział polityk PO.

Nitras uważa, że gazoport ma duże znaczenie w kwestii niezależności energetycznej Polski.

Podjęliśmy się zadania uniezależnienia Polski od dostaw gazu ze Wschodu i na tym etapie nasz dorobek w tym zakresie jest nawet większy niż w kwestii budowy dróg – przyznał.

"Nieskuteczny nadzór ministerstw"

Premier Ewa Kopacz otworzyła w poniedziałek gazoport. Opozycja zarzuca nieudolność w prowadzeniu inwestycji i wykorzystanie jej w kampanii.

Termin zakończenia budowy gazoportu był przekładany. W marcu Najwyższa Izba Kontroli pisała, że terminal LNG, który miał być gotowy latem 2014 roku, wciąż jest placem budowy, między innymi z powodu "niewłaściwej realizacji zadań przez spółki Gaz-System oraz Polskie LNG i nieskutecznego nadzoru ministerstw."

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Drogowiec 2015-10-13 11:52:09
    kolejki do tej stacji benzynowej będą takie jak tłumy pasażerów na lotnisku w ....Radomiu
  • dzięcioł 2015-10-13 09:14:38
    Po pierwsze, pani premier była uprzejma stwierdzić, iż pierszy gazowiec przypłynie między 11 a 17 grudniem tego roku, a więc nie na przełomie.A po drugie, najważniejszym problemem będą w przyszłości kolejki chętnych, którzy będą ustawiać się przed tą stacją benzynową.I właśnie te kolejki chętnych będą dla właścicieli stacji największym problemem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA