REKLAMA

Nowacka: urządzono nam spektakl polityczny, a nie prawdziwe zmiany i reformy

  • Autor: PAP/ ros/ je/
  • 18 października 2015 14:19
Nowacka: urządzono nam spektakl polityczny, a nie prawdziwe zmiany i reformy Barbara Nowacka (fot. Facebook)

Minione dziesięć lat w Polsce nie były polityką dla ludzi, ale polityką dla polityki i dla dwóch konserwatywnych partii - oceniała liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka. "Urządzono nam spektakl polityczny, a nie prawdziwe zmiany i reformy" – mówiła we Wrocławiu.

Podczas briefingu prasowego w niedzielę Nowacka mówiła, że ciężko nie być rozczarowanym zarówno PO, jak i PiS, „bo dziś nie ma już żadnej różnicy”.

„Urządzono nam spektakl polityczny, a nie prawdziwe zmiany i reformy. I cóż z tego, że czasami wybudowano drogę lub powstały pięknie odremontowane budynki, gdy tak naprawdę sukces bycia Polski przez ostatnie 10 lat w Unii Europejskiej nie przekuł się dla dobra ludzi” - mówiła.

Liderka ZL podkreśliła, że najwyższy czas na zmianę takiego stanu rzeczy, a jej ugrupowanie na swoich listach wyborczych ma zarówno młodych kandydatów, jak i doświadczonych ludzi, którzy wiedzą, jak rządzić.

„Jednak to, co nas łączy, to przede wszystkim program. Po pierwsze mówimy – dobre wynagrodzenia, po drugie dobrze funkcjonująca gospodarka, państwo przyjazne i pracownikom i przedsiębiorcom, i po trzecie wolność i równość szans i praw” - powiedziała Nowacka.

Zaznaczyła, że celem ZL jest, by w Polsce wszystkim żyło się dobrze bez względu na wiek, wykształcenie, przekonania czy sympatie polityczne.

„Jesteśmy wiarygodni i sprawni. Przede wszystkim nie boimy się przeciwstawić Prawu i Sprawiedliwości, jeśli będzie naruszało standardy demokracji, jeśli będzie niszczyło wolność słowa i próbowało niszczyć edukację” - mówiła Nowacka.

Liderka ZL podkreśliła, że jeśli PiS „będzie wstawiać się za ludźmi pracy i przygotuje ustawy o wynagrodzeniu minimalnym podobne do zaproponowanych przez ZL, to lewica jest gotowa je poprzeć”.

Nowacka uczestniczyła w niedzielę w konwencji ZL w Legnicy (Dolnośląskie), a po południu spotka się jeszcze z mieszkańcami Gniezna i Konina w Wielkopolsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA