REKLAMA

Nowe opłaty za wycinkę drzew: Jest rozporządzenie Ministra Środowiska

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (MIW)/AT
  • 07 lipca 2017 09:15
Nowe opłaty za wycinkę drzew: Jest rozporządzenie Ministra Środowiska Nowe stawki opłat za wycinkę drzew zaczną obowiązywać od 17 lipca. (fot. pixabay.com)

Opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie wysokości stawek opłat za wycinkę drzew i krzewów.

• Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie wysokości stawek opłat za usunięcie drzew i krzewów wchodzi w życie 17 lipca.

• Zapisy rozporządzenia już krytykują miejscy aktywiści.

• Ich zdaniem wysokość opłat jest „rażąco niska” i może skutkować niekorzystnymi decyzjami dotyczącymi wycinek drzew i krzewów.

Nowe rozporządzenie określa wysokość stawek opłat dla poszczególnych rodzajów i gatunków drzew w zależności od obwodu pnia oraz wysokość stawek opłat dla poszczególnych rodzajów i gatunków krzewów w zależności od powierzchni krzewu albo krzewów rosnących w skupisku.

Czytaj też: Komitet UNESCO wzywa do natychmiastowego zaprzestania wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej

Jak twierdzą przedstawiciele Związku Stowarzyszeń Ruchów Miejskich, wysokość tych opłat jest „rażąco niska” i może skutkować niekorzystnymi decyzjami dotyczącymi wycinek drzew i krzewów.

Zwracają oni uwagę, że przewidziana stawka maksymalna jest niższa niż maksymalne stawki obowiązujące przez wiele lat wstecz i że niskie stawki nie zrekompensują strat w środowisku i krajobrazie po usuniętych drzewach, nawet jeśli opłata za jedno drzewo pokryje koszty materiału szkółkarskiego, sadzenia i pielęgnacji jednego nowego drzewa.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Wlasciciel 2017-07-16 09:09:04
    Mam nadzieje ze wszystkich ekologow wkrotce szlag trafiREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA