REKLAMA

Nowoczesna chce zmian w obliczaniu stażu pracy dla prowadzących firmy

  • Autor: aw/PAP
  • 13 kwietnia 2017 18:06
Nowoczesna chce zmian w obliczaniu stażu pracy dla prowadzących firmy Propozycja Nowoczesnej ma pozwolić pracownikom lub ubiegającym się o stanowisko, na którym wymagany jest określony staż, na zaliczenie do stażu pracy: okresu prowadzenia własnej działalności, prowadzenia spółki czy też pracy na podstawie umowy agencyjnej lub umowy cywilnej. (fot.pixabay)

Umożliwienie wliczania czasu prowadzenia działalności gospodarczej do stażu pracy - to główny cel projektu, który w czwartek (13 kwietnia) w Sejmie złożyła Nowoczesna.

"Nasz system prawny traktuje przedsiębiorców w sposób dyskryminujący. Nasz projekt ma za zadanie znieść tę dyskryminację, która polega na tym, że okres prowadzenia działalności gospodarczej nie jest wliczany do stażu pracy" - powiedział poseł Zbigniew Gryglas na konferencji prasowej.

Nowoczesna przygotowała projekt ustawy o wliczaniu okresów prowadzenia działalności gospodarczej do pracowniczego stażu pracy oraz stażu wymaganego od kandydatów na określone stanowiska.

Gryglas zaznaczył, że obecnie obowiązujące przepisy mówią, iż osoba, która przechodzi z własnej działalności na klasyczną umowę o pracę, bez względu na liczbę przepracowanych w samozatrudnieniu lat, wciąż ma tylko 20 dni urlopu rocznie - dokładanie tyle samo co osoba podejmująca pracę po raz pierwszy.

Więcej czytaj na PulsHr.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA