REKLAMA

Nowoczesna: „Polacy nie chcą mylenia miliardów z bilionami albo hejtu"

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 25 października 2015 22:29
Nowoczesna: „Polacy nie chcą mylenia miliardów z bilionami albo hejtu" "Prawie milion Polaków oddał na nas głos, prawie milion ludzi nam zaufało. Bardzo nas to cieszy. Bardzo dziękujemy za to zaufanie" fot. Facebook

Nowoczesna Ryszarda Petru jest zadowolona z wyniku wyborczego. „Osiągnęliśmy dobry wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jeszcze pięć miesięcy temu nie było nas na scenie politycznej” – komentuje Kamila Gasiuk-Pihowicz, rzeczniczka partii.

Kamila Gasiuk-Pihowicz dziękuje Polakom za zaufanie i zapewnia, że Nowoczesna nie zawiedzie oczekiwań wyborców. – Osiągnęliśmy dobry wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jeszcze pięć miesięcy temu nie było nas na scenie politycznej. Uważamy, że to jest bardzo duży sukces. Prawie milion Polaków oddał na nas głos, prawie milion ludzi nam zaufało. Bardzo nas to cieszy. Bardzo dziękujemy za to zaufanie. Na pewno go nie zawiedziemy – mówi rzeczniczka Nowoczesnej.

– Najważniejsze jest to, że Polacy mają już dość tej miernej debaty politycznej, że nie chcą pustych obietnic, mylenia miliardów z bilionami albo hejtu, tylko potrzebują merytorycznej rozmowy o tym, co dla Polski dobre, że nie boją się trudnych tematów. My nie unikaliśmy takich tematów w toku naszej kampanii. Mówiliśmy wprost, że konieczna jest reforma górnictwa, że koniec z przywilejami, że należy zreformować kartę nauczyciela. To są bardzo newralgiczne tematy społeczne, pomimo naszej trudnej merytorycznej rozmowy na te tematy udało nam się odnieść takie zwycięstwo. Będziemy bardzo ciężko pracowali nad tym, aby zrealizować nasze postulaty, zwłaszcza te trzy priorytety, które mieliśmy ustalone, a które pan Ryszard Petru powtarzał wielokrotnie: proeuropejski kurs, niskie i proste podatki, rozdzielność państwa od kościoła, czyli neutralność światopoglądowa państwa w takim przyjaznym dialogu pomiędzy państwem a kościołem – dodaje Kamila Gasiuk-Pihowicz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Tomek 2015-10-26 09:29:13
    Już Balcerowicz zaciera ręce... :-)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA