REKLAMA

Obecny system podatkowy nie przetrwa

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (Bartosz Dyląg)/AT
  • 12 czerwca 2017 09:47
Obecny system podatkowy nie przetrwa Obecny system podatkowy nie przetrwa - uważa Robert Gwiazdowski (fot.pixabay.com)

Obecny model opodatkowania jest nie do utrzymania na dłuższą metę – powiedział w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha.

Obecny system podatkowy nie przetrwa. – Uważam, że ten model opodatkowania przychodów uzyskiwanych przez osoby fizycznie i prawne jest nie do utrzymania na dłuższą metę – wyjaśnia Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha.

Jego zdaniem, nie ma w tym nic dziwnego. Ekspert przypomina, że historia ludzkości to 7,5 tys. lat, podatek dochodowy to 200 lat, a podatek VAT – 50 lat.

Robert Gwiazdowski (fot.PTWP)

– Przyjęcie, że przez następne 7,5 tys. lat będziemy mieli podatki, które mamy dzisiaj, jest niepoważne, zwłaszcza, że zmienia się dynamicznie otaczająca nas rzeczywistość – zaznacza Gwiazdowski. – Będziemy musieli pomyśleć o innych rozwiązaniach podatkowych - dodaje.

Zdaniem Roberta Gwiazdowskiego, najgorszym podatkiem jest podatek nałożony na pracę. Praca w Polsce jest najbardziej opodatkowana ze wszystkich źródeł przychodu.

Cały artykuł wraz z wideo zobacz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA