REKLAMA

Obniżenie wieku emerytalnego będzie kosztować około 10 mld zł rocznie

  • Autor: PAP/JS
  • 20 lipca 2016 10:52
Obniżenie wieku emerytalnego będzie kosztować około 10 mld zł rocznie - Koszt w samym 2017 roku wyniósłby 5,6 mld zł, jeśli obowiązywałby w całym roku - powiedział Kowalczyk (fot.facebook.com/HenrykKowalczyk)

• Rząd pozytywnie ocenił prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego.
• Koszt obniżenia wieku emerytalnego oscylować będzie wokół 10 mld zł rocznie - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Rząd we wtorek (19 lipca) pozytywnie ocenił prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego do 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet.

- Koszt w 2017 roku wyniósłby 5,6 mld zł, jeśli obowiązywałby w całym roku. Później koszty rosną i oscylować będą wokół 10 mld zł - powiedział Kowalczyk w środę (20 lipca) w Polsat News.

Po wtorkowym posiedzeniu rządu podano, że Rada Ministrów wnosi o rozważenie przez Sejm możliwości uzupełnienia prezydenckiego projektu ustawy o modyfikację rozwiązań dotyczących łączenia dalszej aktywności zarobkowej z pobieraniem emerytury i jej wysokości. Rząd wnosi także, aby ustawa weszła w życie najwcześniej z dniem 1 października 2017 r. z uwagi na konieczność przeprowadzenia wszystkich czynności przygotowujących ZUS i KRUS do przeprowadzenia zmian ustawowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA