REKLAMA

Obniżka VAT prawdopodobna dopiero po 2017 roku

  • Autor: PAP/GP
  • 05 stycznia 2016 07:44
Obniżka VAT prawdopodobna dopiero po 2017 roku Spadek stawek o 1 pkt. procentowy gwarantuje obowiązująca obecnie ustawa o VAT (fot. L.Bohman/flickr.com/CC BY 2.0)

Prognozy budżetowe i ekonomiczne nie pozwalają sądzić, że rząd obniży podatki. Politycy partii rządzącej wątpią by VAT udało się zmniejszyć do 2017 roku.

- Obniżka stawek VAT w 2017? Niekoniecznie. Jeśli rząd będzie miał kłopoty ze spięciem budżetu na przyszły rok, to zostaną one na obecnym poziomie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Spadek stawek o 1 pkt. procentowy gwarantuje obowiązująca obecnie ustawa o VAT. Do niedawna można było być pewnym obniżki, bo taką wolę deklarowali politycy PiS.

Teraz jednak - jak zauważa "Dziennik Gazeta Prawna" - przyznają w nieoficjalnych rozmowach, że nie można wykluczyć zmiany ustawy tak, by stawki pozostały na obecnym poziomie.

- Jeśli okaże się, że nie ma spodziewanych wyższych wpływów z podatków, to nie będziemy mieli wyjścia i z obniżki nici - powiedział jeden z rozmówców "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA