REKLAMA

Od 1 września prawie 0,5 mld zł na tworzenie i rozwój centrów B+R

  • Autor: PAP/JS
  • 29 lipca 2016 11:11
Od 1 września prawie 0,5 mld zł na tworzenie i rozwój centrów B+R Na najbliższy konkurs przeznaczono 460 mln zł - poinformował resort rozwoju (fot.:pixabay.com)

• Od 1 września do końca października br. przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski na wsparcie tworzenia lub rozwoju centrów badawczo-rozwojowych.
• Na najbliższy konkurs przeznaczono 460 mln zł - poinformował resort rozwoju.

Dofinansowane z Programu Inteligentny Rozwój mogą być inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę, która służyć będzie prowadzeniu prac B+R, czytamy w komunikacie Ministerstwa Rozwoju.

Czytaj też: Jeśli nie Sejm, to kto naprawi SKOK-i?

- W porównaniu do poprzednich edycji tego konkursu, udało nam się uprościć dokumentację. Zrezygnowaliśmy m.in. z kilku załączników do wniosku o dofinansowanie, nie ma także konieczności składania dokumentów rejestrowych, skróciliśmy czas panelu ekspertów, którzy oceniają projekt - powiedziała cytowana w informacji wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Minimalna wartość projektów wynosi 2 mln zł.

Na najbliższy konkurs ogłaszany przez Departament Innowacji MR przeznaczono 460 mln zł. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać do 31 października br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA