REKLAMA

Odszkodowania za straty w rolnictwie przez nawałnice: Jest projekt uchwały

  • Autor: PAP/AT
  • 20 sierpnia 2017 13:10
Odszkodowania za straty w rolnictwie przez nawałnice: Jest projekt uchwały Mamy nowy program - wsparcie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na odtworzenie składnika gospodarstwa - powiedział Jurgiel (fot.minrol.gov.pl)

Przygotowany jest projekt uchwały rządu ws. odszkodowań za straty poniesione w produkcji rolnej - powiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

"Mamy nowy program - wsparcie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na odtworzenie składnika gospodarstwa" - mówił Jurgiel w TV Trwam w kontekście nawałnic, które w zeszłym tygodniu przeszły nad Polską, powodując liczne zniszczenia.

Ponadto minister stwierdził, że przygotowany jest projekt uchwały ws. odszkodowań za straty poniesione w produkcji rolnej. "Tutaj wprowadzamy także lasy prywatne. Do tej pory nie było takiego źródła - teraz będą dwa. Dyrektor lasów państwowych wydzielił rezerwę chyba ok. 100 mln zł i z tego będzie można, oczywiście z zachowaniem pewnej procedury, wypłacić poszkodowanym na uporządkowanie lasów. My teraz chcemy, aby w tym programie rządowym, który będzie przyjęty po ustaleniu szkód, żeby to było też wprowadzone" - podkreślił.

Czytaj też: Premier: Szkody oszacujemy do końca miesiąca. We wrześniu pieniądze na odbudowę domów

Rzecznik prasowa Lasów Państwowych Anna Malinowska poinformowała na Twitterze, że "Lasy Państwowe pomogą prywatnym właścicielom lasów z terenów dotkniętych wichurami". Zapewniła, że na ten cel zostanie przekazanych 35 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA