REKLAMA

Opłata recyklingowa: Pieniądze z torebek foliowych zasilą budżet państwa

  • Autor: PAP/AT
  • 19 października 2017 07:20
Opłata recyklingowa: Pieniądze z torebek foliowych zasilą budżet państwa Polacy płacący za foliówki, wspomogą budżet państwa (fot.fotolia)

Ministerstwo Środowiska ucięło spekulacje - opłaty za torebki foliowe nie pójdą bezpośrednio na ochronę środowiska, ale zasilą budżet państwa.

Od 1 stycznie 2018 r. klienci sklepów mają płacić za torby foliowe do pakowania zakupów; obowiązek opłat recyklingowych wynika z unijnej dyrektywy, którą chce wdrożyć nasz rząd (opłata za torebkę powinna wynosić od 20 gr. do 1 zł).

Pojawiły się doniesienia, że uzyskane z ich sprzedaży pieniądze zasilą np. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

Jednak  "Puls Biznesu" donosi, powołując się na informacje przedstawione przez wiceministra środowiska Sławomira Mazurka w odpowiedzi na interpelację poselską złożoną przez posłów Nowoczesnej, Polacy płacący za foliówki, wspomogą budżet państwa.

"Puls Biznesu", cytując ministra Mazurka, informuje, że przy opłacie wynoszącej 20 gr. za sztukę, wpływy z opłat za foliówki wyniosłyby ok. 1,1 mld zł rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA