REKLAMA

Ostatnie dni na złożenie wniosku o wsparcie z "Senior-WIGOR"

  • Autor: Rynekseniora.pl
  • 09 sierpnia 2016 13:13
Ostatnie dni na złożenie wniosku o wsparcie z "Senior-WIGOR" Wnioski o wsparcie z programu "Senior-WIGOR" na towrzenie dziennych domów pobytu można składać tylko do 14 sierpnia 2016 r. (Fot. Martin Thomas/Flickr.com (CC BY 2.0)

• Oferty w ramach tegorocznej edycji konkursu "Senior-WIGOR" można składać do 14 sierpnia.
• Program wspiera jednostki samorządowe w tworzeniu i prowadzeniu dziennych domów dla osób starszych.
• Preferowane są gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, o niskich dochodach na jednego mieszkańca i wysokim odsetku seniorów.

Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego (gminy, powiaty), a jego celem jest wsparcie nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+ poprzez dofinansowanie rozwoju sieci dziennych domów „Senior-WIGOR”.

W placówce można spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Do dyspozycji pensjonariuszy są pomieszczenia do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu).

Każdy podopieczny musi mieć zapewniony jeden ciepły posiłek dziennie. Posiłki są przygotowywane na miejscu lub dostarczane przez firmę zewnętrzną. Kuchnia bądź aneks kuchenny nie muszą spełniać wymogów określonych dla stołówki - ich celem jest umożliwienie seniorom przygotowania szybkiego i prostego posiłku (kanapki, kawa, herbata).

Na realizację programu z budżetu państwa zostanie przeznaczone 370 mln zł w latach 2015-2020, natomiast w samym 2016 r. - 40 mln zł.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA