REKLAMA

PAIH powstanie później, niż planowano

  • Autor: PAP/JS
  • 11 kwietnia 2017 19:25
PAIH powstanie później, niż planowano Przygotowanym w Ministerstwie Rozwoju projektem ustawy o PAIH rząd miał się zająć na początku kwietnia br. Fot. Fotolia

Nie ma kontrowersji związanych z projektem ustawy o PAIH, przyjęcie go przez rząd zostało wstrzymane z powodu ustaleń technicznych - powiedział prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula. Szef PAIH liczy, że rząd przyjmie projekt po Wielkanocy.

Pisula wyjaśnił, że prace w rządzie nad projektem wstrzymały ostatnie ustalenia techniczne z Ministerstwem Finansów. Zapewnił, że zapisy projektu zostały ustalone ze wszystkimi "głównymi graczami" i nie pojawiły się żadne nowe kontrowersje (wcześniejsze dotyczyły ustaleń z MSZ), które stanęłyby na przeszkodzie przyjęciu ustawy. "Liczymy na to, że na pierwszych posiedzeniach rządu po świętach ustawa zostanie przyjęta" - powiedział  Pisula.

Dodał, że projekt dotyczy rzadko spotykanej kwestii, reguluje bowiem prace spółki prawa handlowego, którą jest Agencja. Regulacja jest jednak potrzebna z trzech technicznych powodów.

"Pierwszy to taki, że chcemy mieć możliwość otrzymywania dotacji celowej i podmiotowej, a tę ostatnią może otrzymać tylko podmiot wymieniony w ustawie. Druga kwestia związana jest z przejmowaniem przez Agencję mienia likwidowanych placówek w wydziałach promocji handlu i inwestycji (WPHI), które były jednostkami budżetowymi ministerstwa gospodarki. Aby przejąć ich mienie (...) oraz budżety potrzebna jest podstawa ustawowa" - powiedział. Dodał, że trzecia kwestia dotyczy wygaszania umów o pracę z pracownikami WPHI.

Przygotowanym w Ministerstwie Rozwoju projektem ustawy o PAIH rząd miał się zająć na początku kwietnia br. Resort podkreśla, że zadania PAIH wpisują się w cele Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA