REKLAMA

Państwo będzie wspierać upadające firmy

  • Autor: PAP/AT
  • 10 lutego 2017 06:29
Państwo będzie wspierać upadające firmy Państwo będzie mogło wesprzeć upadającą małą lub średnia firmę, gdy utraci ona więcej niż połowę kapitału z powodu strat w działalności (fot.fotolia)

Powstał projekt, dzięki któremu małym firmom ma być łatwiej podejmować działania oddłużeniowo-naprawcze i uciec przed upadłością.

Państwo będzie mogło wesprzeć upadającą małą lub średnia firmę, gdy utraci ona więcej niż połowę kapitału z powodu strat w działalności. To, w dużym skrócie, warunek, po spełnieniu którego z udogodnień zawartych w ustawie Prawo restrukturyzacyjne będą mogli skorzystać przedsiębiorcy z sektora MSP - pisze "Puls Biznesu".

Ma być on wprowadzony do wymienionej wyżej ustawy nowelizacją, której projekt już został skierowany do konsultacji i uzgodnień międzyresortowych. Zaproponowano, aby po uchwaleniu nowela weszła w życie po 14 dniach od publikacji w Dzienniku Ustaw.

Projekt powstał w Ministerstwie Sprawiedliwości (MS) i jest odpowiedzią na zastrzeżenia Komisji Europejskiej (KE) przedstawione w trakcie notyfikowania programu pomocowego przewidującego udzielanie pomocy dla ratowania i restrukturyzacji małych oraz średnich przedsiębiorców. Na program ten składają się wspomniana ustawa oraz rozporządzenie ministra skarbu państwa z 2015 r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej w obu tych celach - informuje "Puls Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA