REKLAMA

Paweł Chorąży: Zwiększa się innowacyjność polskich firm

  • Autor: PAP/AT
  • 22 listopada 2017 12:51
Paweł Chorąży: Zwiększa się innowacyjność polskich firm Jednym z niepokojących sygnałów w polskiej gospodarce są narastające trudności ze znalezieniem pracowników - powiedział wiceminister (Paweł Chorąży, fot. mr.gov.pl)

Ciekawą tendencją obserwowaną w polskiej gospodarce jest zwiększająca się innowacyjność polskich przedsiębiorstwa – powiedział w Sejmie wiceminister rozwoju Paweł Chorąży.

Chorąży przedstawia sejmowej komisji gospodarki i rozwoju informację ministra rozwoju i finansów na temat aktualnego stanu polskiej gospodarki w świetle podstawowych wskaźników makroekonomicznych.

"Ciekawą tendencją obserwowaną w polskiej gospodarce jest zwiększająca się innowacyjność polskich przedsiębiorstwa. W 2016 r. wśród przedsiębiorstw przemysłowych udział tych, które wprowadziły innowacje produktowe lub procesowe, wzrósł z 17,6 proc. - to są dane za lata 2013-2015 - do 18,7 proc. w kolejnej kohorcie 2014-2016" - poinformował wiceminister.

Czytaj też: Rada Ministrów przyjęła drugą ustawę o innowacyjności. Przedsiębiorcy dostali zielone światło do działania

Dodał, że wyższy wzrost obserwowany był w firmach usługowych - nastąpiła tu zmiana z 9,8 proc. do 13,6 proc.

Zaznaczył, że jednym z niepokojących sygnałów w polskiej gospodarce są narastające trudności ze znalezieniem pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA