REKLAMA

Paweł Szefernaker: "Stoimy przed historyczną szansą"

  • Autor: GP
  • 31 maja 2017 08:31
Paweł Szefernaker: "Stoimy przed historyczną szansą" Polityk PiS, poseł Paweł Szefernaker jest jednym z najmłodszych doradców Beaty Szydło w KPRM. (fot.:youtube.com)

Paweł Szefernaker (PiS) akcentuje nacisk z jakim rzad zajmie się gospodarką. Ważnym sektorem dla Beaty Szydło i jej wiceministrów będą w 2017 roku innowacje.

• - Najmłodsze pokolenie Polaków stoi przed historyczną szansą i dlatego musimy inwestować w młodych ludzi - mówił w środę (31 maja) polityk.

• Jako przykład zainteresowania nowymi technologiami podał zaczynającą się konferencję technologiczną w Krakowie, którą odwiedzą premier i jej wicepremierzy - Jarosław Gowin i Mateusz Morawiecki.

Poseł PiS Paweł Szefernaker stwierdził w środę (31 maja), że polityka rządu jest odpowiedzialna za dobrą pozycję polskiej gospodarki wśród europejskich krajów. Polityk podkreślał ten fakt zaznaczając rosnące zainteresowanie w Radzie Ministrów kwestiami innowacji.

- Trwa wyścig zbrojeń w innowacjach - mówił w TVP Info polityk, który jest sekretarzem stanu w KPRM. - Najmłodsze pokolenie Polaków stoi przed historyczną szansą i dlatego musimy inwestować w młodych ludzi - dopowiedział.

Jako przykład wspierania innowatorów polityk podał konferencję krakowską impact'17, która odbywa się w Krakowie w dniach 31 maja i 1 czerwca. Udział w technologicznym spotkaniu wezmą z ramienia rządu Jarosław Gowin i Mateusz Morawiecki. Uświetni spotkanie w Krakowie także premier Beata Szydło.

Szefernaker przypisał dobre wyniki gospodarki RP działaniu rządu, który teraz ma właśnie skupić się na wspieraniu przedsiębiorczości obywateli.

We wtorek (30 maja) rząd zajmował się na posiedzeniu najważniejszą inicjatywą Ministerstwa Rozwoju, która od lutego działa jako dźwignia rozwoju Polski - Strategią Odpowiedzialnego Rozwoju.

Rzecznik prasowy rządu Rafał Bochenek we wtorek po spotkaniu ministrów referował dziennikarzom postęp w realizacji tego długofalowego planu.

- Dokument, który liczy kilkadziesiąt stron został zaprezentowany przez pana ministra Mateusza Morawieckiego i po dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów możemy śmiało powiedzieć, że wypływa z niego kilka bardzo ważnych i jednoznacznych wniosków - powiedział rzecznik.

Jeden z takich wniosków to, jak podkreślał Bochenek, to stwierdzenie, że po wielu latach w Polsce panuje naprawdę pozytywny klimat inwestycyjny.

- Wszystkie wskaźniki szybują do góry, a przedsiębiorcy są zadowoleni z warunków prowadzenia działalności gospodarczej - wskazał polityk.

Ministerstwo Rozwoju tymczasem w komunikacie na swoich stronach internetowych wyliczało we wtorek jakie czynniki wpływają na dobry stan polskiej gospodarki.

- Sytuacja na rynku pracy jest najlepsza od 26 lat - pisali urzędnicy resortu. - Aktualnie stopa bezrobocia wynosi 7,7 proc. Tylko w ciągu roku, dzięki nowym inwestycjom (od końca kwietnia 2016 r.), liczba bezrobotnych spadła o prawie 270 tys. osób. W 2016 r., mimo zwiększenia wydatków społecznych, takich jak np. program „Rodzina 500 plus” czy wyższa kwota wolna od podatku dla ponad 3 mln obywateli, Polska osiągnęła najniższy deficyt od 9 lat (jest on jednym z najniższych w ciągu ostatnich 25 lat).

Więcej informacji gospodarczych przeczytasz na naszej dedykowanej zakładce gospodarka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Michał 2017-05-31 09:26:57
    Co to za gówniak bez elementarnej wiedzy ? Ten jełop za przykład wspierania innowatorów podaje jakieś śmieszne konferencje z darmową kawą, no zabijcie mnie. I jeszcze dokument przygotowany przez Morawieckiego...który to już wielki plan ? Może jakiś polaczek kupi wasze "teorie" na temat "innowacyjności" ale na pewno nikt myślący. Obecna sytuacja gospodarcza oraz na rynku pracy jest wynikiem wielu czynników niezależnych od Polski a przypisywanie sobie nie swoich zasług... no cóż to się chyba nazywa polska scena polityczna, prawda ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA