REKLAMA

Pensja: Koniec z wypłatą wynagrodzenia w gotówce

  • Autor: PAP/AT
  • 10 kwietnia 2017 10:20
Pensja: Koniec z wypłatą wynagrodzenia w gotówce Kodeks pracy stanowi, że pensję wypłaca się w gotówce. W praktyce zdecydowanie przeważa jednak formalny wyjątek, czyli przelewanie wypłaty na konto bankowe (fot.fotolia)

Ministerstwo rozwoju chce skończyć z wypłatą wynagrodzeń prsacownikom w gotówce Wynagrodzenia przelewane na konto mają być receptą resortu na zwalczanie szarej strefy

• Ministerstwo Rozwoju chce by pracownicy dostawali wypłatę wyłącznie na konto.

• Ma to zwalczyć szarą strefę.

• Pomysł ministerstwa chwali Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.

Dla wielu pracowników rewolucja już nastąpiła, ale część zatrudnionych nadal dostaje wypłatę do ręki. Ministerstwo rozwoju chce z tym skończyć. Wynagrodzenia przelewane na konto mają być receptą resortu na zwalczanie szarej strefy – pisze "Puls Biznesu".

"Kodeks pracy stanowi, że pensję wypłaca się w gotówce. W praktyce zdecydowanie przeważa jednak formalny wyjątek, czyli przelewanie wypłaty na konto bankowe. Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, w tej formie wynagrodzenie dostaje aż 87 proc. Polaków" – czytamy w artykule.

Czytaj też: Zniesienie wiz dla Ukraińców może zwiększyć szarą strefę w UE

Ministerstwo Rozwoju (MR) chce jeszcze powiększyć tę grupę, wprowadzając do Kodeksu pracy zapis o domyślnym wysyłaniu wynagrodzenia na konto bankowe. Propozycja została zawarta w opublikowanym właśnie przez resort projekcie ustawy o skróceniu okresu przechowywania akt pracowniczych z 50 do 10lat.

Dlaczego rząd nie lubi płatności gotówkowych?

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA