REKLAMA

Petru: wyrok w sprawie OFE jest dla mnie zaskoczeniem

 • Autor: PAP
 • 04 listopada 2015 19:37
Petru: wyrok w sprawie OFE jest dla mnie zaskoczeniem (fot. Facebook)

Środowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niekonstytucyjny jedynie zakaz reklamy OFE, jest dla mnie zaskoczeniem - powiedział po ogłoszeniu wyroku TK lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Trybunał uznał za konstytucyjne m.in. przekazanie części środków zgromadzonych w OFE do ZUS oraz obowiązek ponownego wyboru OFE lub ZUS.

Petru podkreślił, że takie podejście Trybunału "otwiera możliwość dalszego skoku na pieniądze w OFE". Dlatego - jak powiedział - jego klub będzie chciał złożyć poprawkę do ustawy o funduszach emerytalnych, która będzie mówiła, że "te pieniądze, które mamy jeszcze w funduszach emerytalnych, są naszą własnością".

Lider Nowoczesnej przypomniał, że podczas głosowania nad zmianami w ustawie o OFE zarówno posłowie PO, jak i PiS, opowiedzieli się za jej przyjęciem. "To był błąd strategiczny Platformy i ministra Rostowskiego" - ocenił.

Dodał, że wyrok TK zachęca przyszłych rządzących do kolejnego skoku na oszczędności zgromadzone w funduszach.

W środę Trybunał Konstytucyjny uznał za zgodne z konstytucją najważniejsze z zaskarżonych przez prezydenta i Rzecznika Praw Obywatelskich wprowadzonych dwa lata temu zmian w systemie emerytalnym, które ograniczyły rolę Otwartych Funduszy Emerytalnych. Jedynie zakaz reklamy Funduszy TK uznał za niezgodny z konstytucyjną zasadą wolności wyrażania poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Obudż się Polsko 2015-11-05 08:40:16
  Do Misza: Właściwy tok myślenia! Podstawa, dotychczasowa forma umowy z ubezpieczycielem została zerwana, mamy prawo domagać się zwrotu środków własnych ,w przeciwnym razie batalia Sądowa i właśnie Rząd hordy bandyckiej złodziei wpadł-prawo nie działa wstecz(Ustawa)
 • Misza 2015-11-05 07:11:40
  Jeżeli to są moje pieniądze, to powinienem je móc wybrać w każdym momencie. Czy tak jest - nie. Czyli są to pieniądze systemu emerytalnego i czy są w OFE czy w ZUS - nie ma różnicy.
 • Bronek piłka w grze 2015-11-05 06:47:57
  Panie Ryszardzie miałeś nadzieje iż, żyjesz w Państwie prawa wszelkie wątpliwości,społeczeństwo zostało okradzione z własnych oszczędności przez zorganizowaną grupę przestępczą pod nazwą Rząd Rzeczpospolitej Polskiej została uzasadniona.Myślę nie muszę uczyć prawa lecz, orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego podważyć może Unijny Trybunał Prawa, nie zrobisz tego gdyż, pochodzisz z klanu tego samego PO-PSL.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA