REKLAMA

Piechociński: rodziny wielopokoleniowe uczą solidarności

  • Autor: PAP /pd/ mce/ je/
  • 18 października 2015 15:54
Piechociński: rodziny wielopokoleniowe uczą solidarności Janusz Piechociński (fot. Facebook)

Rodziny wielopokoleniowe uczą wzajemnej solidarności - powiedział w niedzielę wicepremier, lider PSL Janusz Piechociński. Dodał, że seniorzy mają olbrzymi potencjał z punktu widzenia umacniania rodziny.

Lider Stronnictwa odwiedził w niedzielę rodzinę w Rybiu pod Warszawą.

Polska rodzina broni się przed tym, co złe i potrafi, pielęgnując i szanując to, co dobre, "myśleć wspólnotowo" - powiedział. "To jest wielką wartością. Dlatego też PSL, nie tylko w tym swoim przesłaniu, nie na wyborczy czas, ale na codzienność, jest blisko ludzkich spraw, mówi z troską o pokoleniu ludzi starszych, o seniorach" - podkreślił Piechociński.

Zaznaczył, że seniorzy wiele wnieśli w rozwój kraju i dzisiaj powinni żyć godnie. Zapowiedział, że PSL będzie zabiegać o zwiększenie najniższych emerytur.

Piechociński mówił, że PSL w ostatnich latach mocno zabiegał o aktywizację seniorów, czego przykładem są kluby Wigor - placówki stanowiące połączenie uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego. "Przeznaczamy dodatkowe środki na funkcjonowanie klubów seniora i uniwersytetów trzeciego wieku. Budujemy towarzystwa uniwersytetów ludowych" - wymieniał lider PSL.

"Jednocześnie z wielką starannością patrzymy na możliwość wprowadzenia mechanizmu leków darmowych dla seniorów za tą symboliczna złotówkę. Tak, aby tych wszystkich pacjentów stać było, szczególnie tych najstarszych, na dobre leczenie, na dobre zapobieganie" - mówił wicepremier.

"Widzimy w tym pokoleniu olbrzymi potencjał rozwojowy z punktu widzenia umacniania naszej rodziny (...) Ten model rodziny, w której są trzy pokolenia, to wzajemna solidarność, ta więź jest w Polsce bardzo potrzebna. Choćby po to, aby udzielać istotnego wsparcia w wychowaniu młodego pokolenia" - podkreślił.

Pytany o sondaże, które dają PSL wynik na granicy progu wyborczego, Piechociński odpowiedział, że PSL do tej pory było we wszystkich kadencjach Sejmu od 25 lat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • SYKARIUSZ 2015-10-18 16:20:51
    Witam. Jak nadchodzi pewien czas, a taki widocznie nadszedł, to wszelakim "gwiazdom" i innym politykierom przypomina się to wszystko o czym powinni byli pamiętać na początku drogi!!!! Staje im przed oczyma "szlachetna wizja Polski". A gdzie ty byłeś człeczyno przez te wszystkie lata? Walczyłeś o kasę, ale dla siebie i kolesiów! Nie rób wody z mózgu choć w tej chwili! Bądź honorowy i podaj się do dymisji! Razem z Tobą ci wszyscy klakierzy i zausznicy pokroju pana z listy nr 5 - miejsce 1!!!!! W słowniku polskim brak jest słów na adekwatne, aczkolwiek kulturalne określenie negatywnych odczuć jakie daje oglądanie zachowania ludzi z waszego ugrupowania!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA