REKLAMA

Piotr Duda z radą zdecyduje o losie gwarancji dla agencji zatrudnienia

  • Autor: Justyna Koc
  • 26 stycznia 2016 09:43
Piotr Duda z radą zdecyduje o losie gwarancji dla agencji zatrudnienia Rekomendacje agencji zatrudnienia stały się podstawą prowadzenia dalszych prac w ramach zespołu eksperckiego powołanego w ministerstwie (Fot. fotolia)

MRPiPS pracuje nad zmianami w ustawie o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Czy zrzeszonym agencjom uda się przekonać nowy rząd do swoich rekomendacji? Wiele zależy od Piotra Dudy i Rady Dialogu Społecznego.

By wyeliminować negatywne praktyki na rynku, organizacje reprezentujące branżę (Polskie Forum HR, Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia oraz Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy wspólnie z Konfederacją Lewiatan) stworzyły postulaty nowelizacyjne w formie rekomendacji w zakresie podniesienia standardów na rynku pracy tymczasowej w Polsce. Propozycje zmian zostały złożone pod koniec 2014 r. na ręce Radosława Mleczko, byłego wiceministra pracy.

Niestety żadne z rekomendacji nie zostały wzięte pod uwagę w projekcie nowelizacji ustawy. Jak jednak podkreślił Jarosław Adamkiewicz, prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, branża – a w szczególności SAZ – ma nadzieję podjąć dialog na temat regulacji rynku pracy z nową ekipą rządzącą. Czy tym razem się uda?

Czytaj całość na pulshr.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA