REKLAMA

PiS chce podwyższyć stawkę podatku bankowego względem pierwotnego projektu

  • Autor: PAP/GP
  • 29 grudnia 2015 10:42
PiS chce podwyższyć stawkę podatku bankowego względem pierwotnego projektu Janczyk: Jedynym powodem takiego działania jest wola uzyskania wpływów podatkowych na planowanym poziomie (fot. facebook.com)

Prawo i Sprawiedliwość chce, by obiecany w wyborach podatek bankowy został zwiększony. Podwyżka ma wynieść 41 dziesięciotysięcznych procenta, co podniesie wartość do 0,0366 proc.

PiS zapowiedziało złożenie poprawki podwyższającej stawkę podatku bankowego - z 0,0325 proc. miesięcznie do 0,0366 proc. We wtorek podczas drugiego czytania projektu ustawy dot. wprowadzenia tego podatku, poinformował o tym poseł Wiesław Janczyk, członek PiS.

Poseł Janczyk powiedział, że pracach nad projektem o podatku od niektórych instytucji finansowych po pierwszym czytaniu, przyjęto już szereg poprawek. Wśród najistotniejszych wymienił zrównanie stawki podatku dla ubezpieczycieli i banków, obniżenie limitu, powyżej którego firmy ubezpieczeniowe są objęte podatkiem oraz objęcie nową daniną firm pożyczkowych.

Zapowiedział też, że PiS zaproponuje kolejne poprawki do projektu ustawy. Jedną z nich jest podwyższenie stawki podatku.

- Stawka wynosiła na początku 0,0325 proc. (...) Mamy poprawkę o podwyższenie tej stawki do poziomu 0,0366 proc. podstawy opodatkowania miesięcznie. Jedynym powodem takiego działania jest wola uzyskania wpływów podatkowych na planowanym poziomie, który jest wpisany również do projektu ustawy budżetowej na rok 2016. Nie chcemy, aby te wpływy podatkowe zostały w znacznym stopniu uszczuplone - zapowiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Pesymista 2015-12-29 14:09:59
    Jak wygląda w tym świetle profesjonalizm min. Szałamachy i innych "ekspertów z Podkarpacia". Czy oni muszą się uczyć eksperymentując na naszym kraju?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA