REKLAMA

PiS: konieczne jest połączenie górnictwa i energetyki

  • Autor: PAP
  • 13 października 2015 09:04
PiS: konieczne jest połączenie górnictwa i energetyki Należy zachować 20 - 21 tys. MW mocy pochodzących z nowoczesnych bloków na węgiel kamienny – twierdzi poseł. Fot. facebook.com

Funkcjonalne połączenie energetyki z górnictwem jest konieczne, ale musi być ono oparte o racjonalne zasady - mówi ekspert PiS ds. energetyki Piotr Naimski.

Były wiceminister gospodarki w rządzie PiS podkreśla, że pogląd o konieczności takiego połączenia, formułowany przez PiS już trzy lata temu, obecnie okazał się "powszechnie akceptowalny".

Naimski dodaje, że funkcjonalne połączenie energetyki z górnictwem nie może jednak polegać na tym, że pieniądze ze spółek energetycznych przekazuje się do nieracjonalnie zarządzanych spółek węglowych.

Takie działanie - jak dodaje - byłoby destrukcyjne i nie rozwiązałoby problemów.

Poseł podkreśla, że w polskiej energetyce należy zachować 20 - 21 tys. MW mocy pochodzących z nowoczesnych bloków na węgiel kamienny.

Miałyby one służyć przez 30 - 40 lat, a surowcem do nich będzie polski węgiel.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • jang 2015-10-13 12:34:43
    towarzysze w PRL już kiedyś /minister Mitręga/ POŁĄCZYLI i doprowadzili..do tego ,ze łatwiej było PRL obalić w 1989 r Czyżby nauka poszła las?"Repetitio est mater studiorum" ale na miłość boska powtarzanie błędów nie jest dowodem inteligencji i wiedzy tylko wprost przeciwnie! Na takie zachowanie mawia się "uparty jak osioł"....Mieliście przytomnego Poncyliusza-popytajcie takich jak on zanim urządzicie cały naród w brak energii
  • mucha 2015-10-13 12:12:08
    Panie Naimski! To już było! Powszechna akceptacja pomysłu - przez kogo! Czyżby odbyło się referendum. Rozdzielono bo były problemy. A teraz połączymy problem z problemem. Brawo sztuka dla sztuki.A za pomysły (...) zapłacą klienci jednej firmy i drugiej. Połączenie bez korzystania z pieniędzy firm energetycznych, tak pan uważa, to proszę podać sens połączenia.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA