REKLAMA

PiS ma nowy pomysł na pieniądze. Podatek od transakcji

  • Autor: PAP
  • 17 września 2015 08:12
 PiS ma nowy pomysł na pieniądze. Podatek od transakcji PiS chce opodatkować transakcje finansowe całego sektora. Fot. Flickr

Prawo i Sprawiedliwość ma lepsze wiadomości dla banków – informuje „Puls Biznesu”. Nowy plan to opodatkowanie nie aktywów, lecz transakcji finansowych, tyle że już całego sektora.

Według źródeł gazety, PiS wzięło sobie do serca falę krytyki i węgierski model opodatkowania bankowych aktywów nie ma już w partii tylu zwolenników.

Nowa partyjna idea podatku

Tym bardziej, że na Węgrzech jest solidna posucha w portfelach kredytowych banków, które od 2008 roku skurczyły się o 30 proc. - czytamy w „Pulsie Biznesu”. 

Nasze banki w tym czasie mogły pochwalić się najwyższą w Unii, 50-procentową dynamiką wzrostu akcji kredytowej.

Dlatego przedstawiciele PiS w ostatnich tygodniach spotykali się z analitykami i przedstawicielami instytucji finansowych. Wynikiem tych spotkań jest nowa partyjna idea podatku od transakcji finansowych.

Decyzja jeszcze nie zapadła

Poseł PiS Henryk Kowalczyk tłumaczy, że w ramach tej daniny, opodatkowane stawką 0,14 proc. byłyby wszystkie transakcje instrumentami finansowymi.

W tym podatku obowiązywałaby również stawka 0.07 procent od obrotu instrumentami pochodnymi – mówi Kowalczyk i dodaje, że powinno to przynieść budżetowi około 1,5 miliarda złotych.

Poseł PiS podkreśla, że decyzja który pomysł w sprawie podatku bankowego partia wybierze, jeszcze nie zapadła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA