REKLAMA

PiS obiecuje 1 bln 400 mld zł na inwestycje

  • Autor: PAP
  • 19 października 2015 21:39
PiS obiecuje 1 bln 400 mld zł na inwestycje (fot. facebook.com/pisorgpl)

Rząd partii Jarosława Kaczyńskiego przeznaczy 1 bln 400 mld zł na inwestycje. - Nasz projekt dotyczy wszystkiego co ważne dla Polaków, ale przede wszystkim ich codziennego losu - powiedział Kaczyński.

- Może być różnie. Może być tak, że społeczeństwo zdecyduje, że PiS nie będzie miało bezwzględnej większości. Wtedy powstanie rząd z kilku partii, rząd przeciwko PiS, rząd "kordonu sanitarnego" wokół PiS, bo tak to jest nazywane; rząd skłócony wewnętrznie, oparty na najgorszej z możliwych zasad: zasadzie negatywnej, nie za czymś, tylko przeciw czemuś - mówił prezes PiS. Taki rząd - dodał - będzie skłócony z prezydentem i opozycją, będzie to "rząd wojny i chaosu, bez żadnych planów dla Polski".

Polska ma szansę na rozwój

Lider PiS podkreślał, że państwo musi przypomnieć sobie o obowiązkach w sferze gospodarczej. - We wszystkich krajach, gdzie uzyskano postęp państwo było aktywne. Nie w ten sposób, żeby likwidować gospodarkę prywatną, bo tylko ona jest skuteczna, czy ograniczać prawa rynku, bo one muszą działać, ale w ten sposób, by pewne sprawy regulować, aby to wszystko co w społeczeństwie jest siłą, szansą na rozwój, było uruchamiane. W Polsce tego rodzaju sił jest wiele - mówił.

Kaczyński wyliczał atuty Polaków: przedsiębiorczość i dobre wykształcenie. Zaznaczył, że należy lepiej wykorzystywać środki europejskie. Mówił też o innych środkach, które obecnie "nie pracują". - To są przedsiębiorstwa państwowe, gdzie mamy 25 miliardów zysku netto rocznie, to jest Bank Gospodarki Krajowej, którego możliwości można by łatwo podjąć, to są Inwestycje Polskie i banki, które przy pomocy tzw. systemu LTRO, używanego w świecie, mogą dawać nieporównanie intensywniejszą niż w tej chwili akcję kredytową, na dużo lepszych warunkach - powiedział.

Kaczyński podbija stawkę

- Niektórzy próbowali się z nas śmiać, kiedy dawno temu powiedzieliśmy 1 bilion złotych. To ja w tej chwili mówię bilion i 400 miliardów na inwestycje na uruchomienie polskiego kapitału prywatnego i infrastrukturę, na różne dziedziny życia gospodarki, na odnowę gospodarki morskiej, na rozwój różnych regionów - powiedział szef PiS.

Prezes Kaczyński podkreślił, że rozwojowi gospodarczemu musi towarzyszyć naprawa państwa. Mówił o potrzebie reformy władzy wykonawczej, wymiaru sprawiedliwości i służb państwowych. - Będzie to już inny kraj. (…) Cała patologia, która nas niszczy zostanie radykalnie ograniczona - uważa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PiS zszedł poniżej dna.. 2015-10-20 09:40:30
    Bulion i 400 miliardów, czy ten głąb zdaje sobie sprawę że to jest 38900 zł na głowę każdego Polaka? Co za brednie, żenująca jest głupota i naiwność ludzi głosujących na ten festiwal obietnic fantastycznych...
  • scoti 2015-10-20 09:38:40
    Czyżby Prezio miał drukarkę banknotów w swojej willi na Żoliborzu ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA