REKLAMA

PiS: powstanie ministerstwo ds. energii, MSP do likwidacji

  • wnp.pl
  • Autor: parlamentarny.pl (Dariusz Ciepiela)
  • 22 lipca 2015 15:04

Zdaniem Piotra Naimskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości, byłego wiceminister gospodarki, należy powołać ministerstwo ds. energii, które by koordynowało rządowe działania dotyczące energetyki i surowców energetycznych.

- Ministerstwo ds. energii jest potrzebne, aby na poziomie rządu skoordynować działania dotyczące całego zakresu energetyki i surowców energetycznych. Do tej pory te kwestie są rozproszone pomiędzy Ministerstwem Środowiska, Ministerstwem Gospodarki i Ministerstwem Skarbu Państwa, w efekcie czego nie potrafimy reagować na wyzwania, które niesie nam Unia Europejska i świat. Zwykle, jak odbywają się spotkania ministrów ds. energii czy energetyki, to z Polski jadą na zmianę minister gospodarki, minister środowiska a czasem minister skarbu. To wymaga koordynacji w jednym ręku w rządzie - mówi wnp.pl Piotr Naimski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były wiceminister gospodarki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA