REKLAMA

PiS: tak zmniejszymy deficyt budżetowy

  • Autor: PAP
  • 20 października 2015 14:26
PiS: tak zmniejszymy deficyt budżetowy Nasze propozycje prowadzą do zmniejszenia, a nie zwiększenia deficytu budżetowego - powiedział Kowalczyk. Fot. parlamentarny.pl

Propozycje gospodarcze PiS doprowadzą do zmniejszenia, a nie zwiększenia deficytu budżetowego - przekonywał poseł PiS Henryk Kowalczyk. PiS szacuje bowiem, że realizacja jego programu oznaczać będzie 34,5 mld zł wydatków oraz 40 mld zł dodatkowych dochodów.

Kowalczyk mówił, że dokładnie oszacowane wydatki związane z: obniżeniem wieku emerytalnego, dodatkiem rodzinnym w wysokości 500 zł na drugie i następne dziecko, podwyższeniem kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł i darmowymi lekami dla seniorów, to koszt łącznie 34,5 mld zł.

Natomiast - kontynuował - dochody, które będą pochodzić z: "usunięcia patologii związanej z podatkiem VAT", wprowadzenia elektronicznego monitoringu CIT, podatku obrotowego od sklepów wielkopowierzchniowych, podatku bankowego oraz wzrostu dochodów z akcyzy, to łącznie ok. 40 mld zł.

Nasze propozycje prowadzą do zmniejszenia, a nie zwiększenia deficytu budżetowego - powiedział Kowalczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • porównaj 2015-10-20 18:42:10
    Coś tu nie gra- na zdjęciu jest prezes związku banków p. Pietraszkiewicz natomiast Kolwaczyk z PIS to nie jest.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA