REKLAMA

PiS, ustawa o ustroju rolnym: Ziemię będzie mógł kupić tylko rolnik

  • Autor: PAP/AT
  • 04 listopada 2015 06:45
PiS, ustawa o ustroju rolnym: Ziemię będzie mógł kupić tylko rolnik Po zakupie ziemi rolnik będzie musiał ją uprawiać osobiście przez 10 lat (fot.pixabay.com)

Spółdzielnie i spółki nie będą mogły kupować gruntu rolnego. Będzie mógł to zrobić tylko rolnik indywidualny.

- Państwowy grunt rolny o powierzchni co najmniej 1 ha będzie mógł kupić tylko rolnik indywidualny. Takiego prawa nabycia nie będą miały spółdzielnie czy spółki. Po zakupie ziemi rolnik będzie musiał ją uprawiać osobiście przez 10 lat - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego przygotowany przez PiS, który omawia "Gazeta Polska codziennie".

Projektowane przepisy są odpowiedzią na liczne protesty rolników, którzy przeciwstawiali się nabywaniu ziemi przez spekulantów i obcy kapitał.

Od 2005 r. do końca października tego roku do budżetu trafiło z tytułu sprzedaży ziemi ponad 13,7 mld zł. W tym roku jest to już nieco ponad 800 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • jervis 2015-11-04 09:26:59
    Brawo! Tak trzymać. Wyprzedaż ziemi spekulantom i obcokrajowcom to głupota, to sprzedaż za bezcen kury znoszącej złote jaja.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA