REKLAMA

PiS: Wyrównać dopłaty dla polskich rolników

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 15 października 2015 13:11

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało nowy spot wyborczy. Jego tematyką były postulaty partii na nadchodzącą kadencję dotyczące rolnictwa.

Konferencję rozpoczął pokaz samego klipu. Potem głos zabrał poseł PiS Henryk Kowalczyk. Mówił o nierównościach w dopłatach UE, które obrazował różnicą między Polską, a Niemcami.

 

 

- Różnica, po przeliczeniu i uśrednieniu, polskiej dopłaty do niemieckiej wynosi prawie 100 Euro – argumentował Kowalczyk. Zwracał też uwagę, że w porównaniu do innych krajów UE, polskie rolnictwo wypada nawet gorzej.

Poziom dopłat jest wypracowywany w konsultacjach na poziomie UE, które prowadzi rząd, a dokładniej Ministerstwo Rolnictwa.

Powracający postulat PiS

Prawo i Sprawiedliwość od lat walczy o wyrównanie dopłat dla polskiego rolnictwa z analogicznym wsparciem w krajach zachodnich UE.

Polityka rolna UE

Politykę rolną UE prowadzi od przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. Jej głównym celem jest zapewnienie państwom członkowskim niezależności i bezpieczeństwa w zakresie produkcji żywności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA