REKLAMA

PiS zaprezentowało założenia podatku bankowego

  • Autor: PAP/GP
  • 03 grudnia 2015 14:08
PiS zaprezentowało założenia podatku bankowego Podatek bankowy coraz bliżej (fot. J. Baker, flickr.com, licencja: CC BY 2.0)

Prawo i Sprawiedliwość przedstawia założenia projektu podatku bankowego. Opłata będzie naliczana miesięcznie i wyniesie mniej niż promil.

- Stawka podatku bankowego wyniesie 0,0325 proc. i będzie naliczana miesięcznie - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Wojciech Jasiński z PiS.

Pierwotny projekt dotyczący opodatkowania aktywów banków zakładał 0,39 proc. w skali roku.

Jasiński był pytany na konferencji w Sejmie o przewidywane przychody z tego podatku.

-Powinny one wynieść w granicach 5-6 mld zł - zaznaczył.

Szef sejmowej komisji finansów publicznych ocenił, że podatek ten nie spowoduje wzrostu kosztów kredytów dla konsumentów i firm.

Poselski projekt ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych ma trafić jeszcze w czwartek do marszałka Sejmu. Podatkiem mają być objęte banki krajowe, oddziały banków zagranicznych, oddziały instytucji kredytowych, Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe i krajowe zakłady ubezpieczeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA