REKLAMA

PiS zlikwiduje Ministerstwo Sportu i Ministerstwo Skarbu. Powstaną nowe resorty

  • Autor: AT
  • 05 listopada 2015 07:20
 PiS zlikwiduje Ministerstwo Sportu i Ministerstwo Skarbu. Powstaną nowe resorty Ministerstwa Sportu i Turystyki ma stać się częścią Ministerstwa Edukacji. (fot.flickr.com/Lukas Plewnia)

Prawo i Sprawiedliwość planuje duże zmiany jeśli chodzi o działanie ministerstw - chce zlikwidować Ministerstwa Skarbu Państwa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partia planuje natomiast stworzyć Ministerstwo Energetyki i Surowców oraz wskrzesić Ministerstwo Gospodarki Morskiej.

Ministerstwa Skarbu nie będzie

Wcześniej PiS zapowiadało już likwidację istniejącego od 9 lat Ministerstwa Skarbu Państwa -  resortu, który powstał w wyniku tzw. Reformy Centrum.

Wykonywał on uprawnienia wynikające z praw majątkowych Skarbu Państwa, przygotowywał założenia polityki ochrony interesów skarbu państwa oraz gospodarowania mieniem skarbu państwa. Przygotowywał także projekty prywatyzacji oraz programy prywatyzacji majątku państwowego. Prowadziło ewidencję państwowych jednostek administracyjnych, ewidencję akcji i udziałów, z których uprawnienia wykonuje Minister Skarbu Państwa.

Kompetencje Ministerstwa Skarbu ma przejąć resort gospodarki.

Ministerstwo Sportu i Turystyki też zniknie

Według najnowszych w nowym układzie zabraknąć ma również Ministerstwa Sportu i Turystyki, które sprawowało nadzór nad wszystkimi związkami sportowymi oraz czuwało nad rozwojem sportu powszechnego i wyczynowego.

Jak podaje jeden z polityków PiS resort sportu ma stać się częścią Ministerstwa Edukacji.

Powstaną nowe resorty

Prawo i Sprawiedliwość chce powołać nowy resort – Ministerstwo Energetyki i Surowców. Ma ono zapewnić ścisłą współpracę sektorów energetycznego i węglowego.

Partia chce, aby w jednym ręku była koordynacja inwestycji w energetyce i w polskim węglu. Tym bardziej że postulowane jest także utworzenie grup surowcowo-energetycznych.

PiS  ma również wskrzesić Ministerstwo Gospodarki Morskiej i wprowadzić ustawę, której celem jest odbudowa przemysłu stoczniowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kibol 2015-11-09 11:08:00
    A Departament Turystyki? Co za pomysły - jestem pod wrażeniem... ["puk, puk, kto tam? Rozum, wpuść go"]REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA