REKLAMA

PiS złoży poprawkę ws. kwoty wolnej od podatku

  • Autor: PAP/JS
  • 28 listopada 2016 18:30
PiS złoży poprawkę ws. kwoty wolnej od podatku Przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów Grzegorz Bierecki (fot. mat. pras.)

Poprawkę zakładającą, że kwota wolna od podatku zostanie podniesiona do 6,6 tys. zł dla najmniej zarabiających, złożą senatorowie PiS w trakcie prac nad ustawą o podatku dochodowym - zapowiedział przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów Grzegorz Bierecki.

Jak powiedział Bierecki na briefingu przed posiedzeniem Senatu, ta kwota "odpowiada dwunastokrotności wartości określonej jako minimum egzystencjalne". "To doprowadzi do tego, że faktycznie podatnicy zastosują kwotę zmniejszającą podatek w wysokości 1188 zł. Podatnicy uzyskujący dochody roczne, podstawa odliczenia podatku pomiędzy 6,600 zł do 11 tys. zł, będą mogli odliczyć degresywnie zmniejszający się podatek mieszczący się między kwotą 1180 zł a kwotą 566 zł" - powiedział Bierecki.

Poinformował, że w przypadku zakresu pomiędzy 11 tys. a 85 tys. zł podatnicy będą mogli korzystać z dotychczasowej kwoty zmniejszającej podatek.

Bierecki powiedział też, że poprawka PiS zakłada, że zarabiający powyżej 12 tys. miesięcznie nie będą korzystać z kwoty wolnej od podatku. Pytany o koszty, senator PiS odpowiedział, że zmiana ma kosztować budżet państwa ok. miliarda zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • megaful 2016-11-29 09:53:09
    To jest kpina juz gorzej nie moznabylo zaproponowac .to jest chanba I jawne lekcewazenie elektoratu pis przekona sie o tym przy najblizszych wyborachREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA