REKLAMA

PKB, Szydło: Obserwowane spowolnienie w gospodarce jest przejściowe

  • Autor: PAP/AT
  • 16 listopada 2016 08:40
PKB, Szydło: Obserwowane spowolnienie w gospodarce jest przejściowe Jeśli chodzi o PKB to gorsze wskaźniki są nie tylko w Polsce, ale też np. w Niemczech - powiedziała premier (Beata Szydło, fot. premier.gov.pl)

• Obserwowane spowolnienie polskiej gospodarki jest prawdopodobnie sytuacją przejściową - powiedziała premier Beata Szydło.
• Gorsze wskaźniki makroekonomiczne notowane są też w innych krajach - dodała.

Szefowa rządu podczas porannej rozmowy w TVN24 była pytana m.in. o wtorkowe dane GUS, według których w trzecim kwartale tego roku polska gospodarka rozwijała się w tempie 2,5 proc. rok do roku.

"Budżet jest stabilny, budżet jest dobrze wyliczony do 500 Plus, naszego sztandarowego programu" - odparła szefowa rządu.

"Jest w tej chwili spadek, jeśli chodzi o PKB. Te gorsze wskaźniki są nie tylko w Polsce, ale też np. w Niemczech" - dodała Szydło. Jej zdaniem obserwowane spowolnienie w gospodarce jest przejściowe. "To jest prawdopodobnie sytuacja przejściowa" - oceniła premier.

"Oczywiście musimy podjąć wszystkie działania, żeby wzrost przyspieszył" - podkreśliła.

Czytaj też: Morawiecki: Dla nas PKB nie jest bożkiem absolutnym

Premier Szydło zapowiedziała też, że najważniejszym priorytetem rządu w przyszłym roku będzie rozwój i Plan Odpowiedzialnego Rozwoju.

Szefowa rządu wyraziła ponadto nadzieję, że jeszcze w środę (16 listopada) zostanie dołożona kolejna wyborcza deklaracja, czyli "obniżenie wieku emerytalnego". "To jest wszystko wyliczone; Polskę na to stać" - podkreśliła.

W Sejmie w środę ma się odbyć głosowanie nad prezydenckim projektem obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA