REKLAMA

PKO BP aktywizuje oszczędności dla planu Morawieckiego

  • Autor: PAP/GP
  • 16 marca 2016 10:11
PKO BP aktywizuje oszczędności dla planu Morawieckiego Pieniądze, które są lokowane w banku po stronie depozytów są inwestowane po stronie kredytów. (fot.: sejf bkowy, pixabay.com)

Zadaniem banków w Polsce jest aktywizacja oszczędności krajowych dla planu Morawieckiego - powiedział prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło podczas konferencji dla inwestorów instytucjonalnych w Londynie.

- Plan Morawieckiego pokazuje dwa kierunki wykorzystania kapitału przez Polskę do rozwoju. Pierwszy, który premier Morawiecki, polski rząd podkreśla to jest wykorzystanie kapitału polskiego (...) A drugi, pokazujący również ważną rolę dla kapitału zagranicznego - powiedział w Londynie prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

Pytany o to, jak plan Morawieckiego może oddziaływać na sektor bankowy w Polsce odparł, że to jest "nierozerwalny związek".

- Oczywiście to jest tak, że jest nierozerwalny związek między planem Morawieckiego a sektorem finansowym, bo plan Morawieckiego wymaga finansowania - powiedział.

Przeczytaj: Mateusz Morawiecki o cenach stali i jak przeciwdziałać w przypadku ich zaniżania

Dodał, że są dwa źródła tego finansowania - kapitał krajowy i zagraniczny.

- Naszym zadaniem jest - banków w Polsce - aktywizacja oszczędności krajowych dla tego planu - podkreślił i wyjaśnił, że pieniądze, które są lokowane w banku po stronie depozytów są inwestowane po stronie kredytów.

- Także to nie jest sprzeczność tylko wzajemnie korzystny związek - powiedział Jagiełło.

W konferencji organizowanej przez Bank PKO BP we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie, dotyczącą rynku kapitałowego w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej wziął także udział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Jest to już czwarta konferencja tego typu, organizowana w Londynie dla inwestorów instytucjonalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA