REKLAMA

PKO BP też wpisuje się w plan Morawieckiego

  • wnp.pl
  • Autor: Wnp.pl
  • 07 marca 2016 19:52
PKO BP też wpisuje się w plan Morawieckiego - Plan Morawieckiego jest dobry dla Polski, a jak jest dobry dla Polski, to i dla PKO Banku Polskiego - podsumował prezes PKO BP. Fot. Archiwum

Otwarcie oddziału korporacyjnego we Frankfurcie, wsparcie ekspansji i polskich przedsiębiorców poza granicami kraju, wsparcie eksportu, poszerzenie sieci banków, to tylko niektóre działania PKO BP, wpisujące się w plan wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego.

- PKO BP wspiera małe i średnie firmy. Zależy nam na tym, żeby polskie firmy były innowacyjne, a to też jeden z elementów planu. PKO BP daje też możliwość składania wniosku 500+ poprzez bankowy system transakcyjny - wyjaśnił Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP podczas konferencji prasowej, na której bank zaprezentował wyniki za 2015 rok.

- Innym elementem, o którym warto powiedzieć jest kumulacja oszczędności Polaków. Mamy ponad 1 mln klientów, którzy systematycznie i długoterminowo oszczędzają Jesteśmy liderem na rynku IKE i IKZE. Poza tym budowa banku hipotecznego pozwoli skorzystać z długoterminowych oszczędności, które będą inwestowane w listy zastawne i zwolni krótkoterminowe depozyty, a to z kolei pozwoli na krótkoterminowe kredytowanie małych i średnich firm - mówił prezes Jagiełło.

- Plan Morawieckiego jest dobry dla Polski, a jak jest dobry dla Polski, to i dla PKO Banku Polskiego - podsumował prezes.

Cały artykuł w portalu Wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PiSoff 2016-03-07 23:42:16
    Dziekuję za ostrzeżenie. Pora zabrać swoje lokaty do innego bankuREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA