REKLAMA

Plan dla kolei: Ministerstwo budownictwa i PKP PLK chcą nowych inwestycji

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 31 marca 2016 10:56
Plan dla kolei: Ministerstwo budownictwa i PKP PLK chcą nowych inwestycji Rada Nadzorcza PKP PLK wyłoniła prezesa i członków zarządu spółki (fot.:plk-sa.pl)

• Powołanie nowego zarządu spółki PKP PLK oraz rozpoczęcie prac nad zmianami legislacyjnymi to główne elementy planu naprawczego, wdrażanego w spółce.
• Jego celem jest przyspieszenie realizacji inwestycji na kolei oraz maksymalne wykorzystanie środków unijnych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, wspólnie z PKP PLK, przygotowały plan naprawczy. Pozwoli on na właściwe zaplanowanie dystrybucji środków unijnych przeznaczonych na polską kolej w kolejnych latach – w taki sposób, by realizacja tak wielu inwestycji w jednym czasie nie spowodowała chaosu oraz paraliżu w przewozach pasażerskich i towarowych.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa rozpoczęło także prace nad tzw. specustwą kolejową, która uprości proces inwestycyjny i przyspieszy realizację projektów kolejowych, a także zmniejszy ryzyko niewykorzystania środków unijnych przeznaczonych na rozwój polskiej kolei.

Więcej na portalu PortalSamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA