REKLAMA

Plan Morawieckiego niemal całkowicie pomija górnictwo węgla

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 17 lutego 2016 16:55
Plan Morawieckiego niemal całkowicie pomija górnictwo węgla W obszernej prezentacji węglowi poświęcono zaledwie pół zdania (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

Przyjęty 16 lutego przez rząd plan Morawieckiego niemal całkowicie pomija kwestie górnictwa węgla. W obszernej prezentacji węglowi poświęcono zaledwie pół zdania.

W prezentacji przedstawiającej szczegóły tzw. planu Morawieckiego nic nie wspomniano o górnictwie węgla. Co prawda zapowiedziano kilka programów rozwojowych mających napędzać polską gospodarkę, wśród których jest program „Polski Kombajn Górniczy”, ale z prezentacji wynika, że jest to program ukierunkowany głównie na eksport maszyn górniczych. Wprost przyznano, że celem tego programu ma być zdobycie przez polski przemysł istotnej pozycji na globalnym rynku maszyn górniczych i budowlanych.

Wspomniano przy tym, że program „Polski Kombajn Górniczy” daje także potencjał na kolejne projekty, w tym rozwój technologii gazyfikacji węgla. I to jest jedyny moment, w którym w planie Morawieckiego wprost mówi się o węglu.

Czytaj więcej na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA