REKLAMA

Plan Morawieckiego: Ruszają konsultacje w regionach

  • Autor: GP
  • 02 sierpnia 2016 09:51
Plan Morawieckiego: Ruszają konsultacje w regionach Wicepremier Mateusz Morawiecki w Olsztynie, wizyta pod koniec lipca. (fot.:mib.gov.pl)

● Mateusz Morawiecki i Jerzy Szmit zaczynają konsultacje programu Morawieckiego w regionach.
● Pierwszym miastem, w którym debatowano był Olsztyn.
● Mierzeja Wiślana, koleje, nowe uprawnienia dla lotniska w Szymanach to ważniejsze z omawianych punktów podczas wizyty w regionie rządowych delegatów.

W ostatnich dniach lipca (29 lipca) wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki oraz wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit spotkali się z olsztyńskimi samorządowcami i przedsiębiorcami.

Wizyta była częścią przygotowywanych spotkań w regionach Polski, które mają skonsultować i wzbogacić program gospodarczy Mateusza Morawieckiego o perspektywę innych części kraju.

- Przyszedł czas, by przedstawić tzw. Plan Morawieckiego w regionach i spotkać się z ludźmi, którzy będą go realizować na Warmii i Mazurach – mówił wiceminister Szmit podczas wspólnego briefingu prasowego z wicepremierem Morawieckim i wojewodą warmińsko-mazurskim Andrzejem Chojeckim.

Czytaj: Morawiecki o tym jak Polacy jeździli do Brukseli z "białą flagą"

- Dużym impulsem rozwojowym ma stać się budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną, a także rozwój infrastruktury, dzięki której skróci się czas dotarcia do regionu - czytamy w komunikacie Ministerstwa Infrastruktury.

Część wizyty poświęcono także infrastrukturze kolejowej, którą w rejonie Warmii i Mazur chce rozwijać resort infrastruktury. Więcej o tym przedsięwzięciu i aspekcie wizyty przeczytasz tutaj.

Ponadto podczas wizyty w Olsztynie wiceminister Jerzy Szmit przekazał przedstawicielce prowadzącej lotnisko w Szymanach spółki Warmia i Mazury decyzję ministra Andrzeja Adamczyka upoważniającą i wyznaczającą ją do pełnienia własnej służby informacji powietrznej w strefie ruchu lotniskowego portu Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Do tej pory służbę informacji powietrznej na lotnisku zapewniała firma zewnętrzna. Dzięki decyzji Ministra Adamczyka, spółka Warmia i Mazury zaoszczędzi ok. 1 mln złotych rocznie.

Projekt, który minister Morawiecki skonsultował w Olsztynie, a będzie debatował w innych częściach kraju, to przyjęty przez rząd plan gospodarczy. Decyzje na poziomie Rady Ministrów zapadły w lutym br.

Plan gospodarczy wicepremiera jest szeroko zakrojoną inicjatywą, która ma zrewolucjonizować gospodarkę kraju i oprzeć jej rozwój o nowe dziedziny ekonomiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA