REKLAMA

Plan Morawieckiego się nie uda? Porozumienie Rezydentów nie ma wątpliwości

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: aw/Rynekzdrowia.pl
  • 15 listopada 2016 11:05
Plan Morawieckiego się nie uda? Porozumienie Rezydentów nie ma wątpliwości Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów (fot.arch.)

W najbliższym czasie okaże się, że największym zagrożeniem rozwojowym dla Polski jest niedobór lekarzy i pielęgniarek - piszą szefowie Porozumienia Rezydentów w liście do Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów.

Damian Patecki, przewodniczący Porozumienie Rezydentów i Jarosław Biliński, wiceprzewodniczący tej organizacji piszą, że byli zafascynowani przedstawioną przez Morawieckiego wizją wyjścia z pułapki średniego rozwoju, przełamania impasu rozwojowego, ale się zawidli.

- Tym większym smutkiem napawa nas świadomość, że „Plan Morawieckiego” nie ma szans na odniesienie sukcesu. Trudno powiedzieć czy największym problemem Polski jest wypływ kapitału zagranicę, czy też drenaż (zarówno zewnętrzny jak i migracja wewnętrzna) wysoko wykwalifikowanych kadr, zmniejszający potencjał ludzki - czytamy w liście.- Ten ostatni mechanizm ma miejsce w ochronie zdrowia i z ubolewaniem stwierdzamy, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza tej sytuacji zmienić. Działania prowadzone przez Ministerstwo Zdrowia (w tym zwiększenie liczby studentów), bez realnych działań w obszarze kształcenia podyplomowego i formowania rynku pracy dla jego uatrakcyjnienia tylko zwiększą odpływ zagranicę kluczowych dla polskiej gospodarki pracowników.

Czytaj na Rynekzdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA