REKLAMA

Plan Morawieckiego to słuszna diagnoza, ale błędne wnioski

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 17 lutego 2016 12:11
Plan Morawieckiego to słuszna diagnoza, ale błędne wnioski (fot.:Michał Oleksy/PTWP)

Zawarta w planie Morawieckiego diagnoza obecnego stanu gospodarki jest słuszna. Podobnie jest z pięcioma filarami, na których mógłby opierać się wzrost polskiej gospodarki. Jednak wątpliwości pojawiają się, gdy dojdziemy do szczegółów, a mianowicie rozwiązań, które mają przyczynić się do tego wzrostu - skomentował dla portalu wnp.pl Wiesław Różacki, szef Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe na Polskę.

Zdaniem Różackiego, który jest również członkiem zarządu Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, poza powołaniem nowej instytucji w postaci Polskiego Funduszu Rozwoju większość pozostałych pomysłów wydaje się mieć charakter życzeniowy.

- Pomimo przygotowania słusznej diagnozy, wyciągnięto błędne wnioski. Obecny rząd jest pierwszym, który za dyshonor uważa wielkość kapitału zagranicznego pracującego na naszym rynku. Jednocześnie rząd mocno akcentuje to, że „kapitał ma narodowość” - wskazał Różacki

- Z drugiej strony w planie Morawieckiego przyznano, że kapitał zagraniczny odpowiada za 2/3 polskiego eksportu. Jest to zatem niemal najlepsza jakość tego kapitału - dodał.

Więcej na WNP.PL

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Eugeniusz.M. 2016-02-17 14:01:56
    Przez osiem lat nic podobnego nie słyszałem.Krytycy,krytykują ,ale nic w zamian. Podoba mi się sposób mówienia przez Pana Morawieckiego i jego zapał.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA