REKLAMA

Platforma Obywatelska apeluje o rynkowe działania wobec górnictwa

  • Autor: PAP/MN
  • 11 sierpnia 2016 19:33
Platforma Obywatelska apeluje o rynkowe działania wobec górnictwa Zdaniem posła Czerwińskiego, w PiS-ie nie ma przygotowanego programu dla górnictwa (fot. Piotr Waniorek/PTWP)

• O prowadzenie rynkowych działań restrukturyzacyjnych wobec górnictwa zaapelował w czwartek na konferencji prasowej b. minister skarbu Andrzej Czerwiński (PO).
• W ocenie Czerwińskiego, zadaniem rządu jest "prowadzenie restrukturyzacji pod względem zrównoważenia kosztów z przychodami" - przy uniknięciu niedozwolonej pomocy państwa.
• Jego zdaniem obecnie rządzący nie mają przygotowanego programu dla górnictwa.

Wśród zmierzających w rynkowym kierunku posunięć poprzedniego rządu Czerwiński wymienił włączenie kopalni Brzeszcze do Tauronu.

B. minister skarbu zaakcentował, że rynkowe działania restrukturyzacyjne wobec branży są konieczne - niezależnie od ogólnej tendencji wzrostu cen węgla na świecie. "Wzywamy, żeby ministrowie odpowiedzialni za górnictwo nie czekali, aż ceny wzrosną, bo problem nie ucieknie" - przestrzegł.

"Jeżeli słucham, co przygotował pan minister Grzegorz Tobiszowski [wiceminister energii], to wiem, że wszystkie projekty były nierealne. Ogłaszał wszem i wobec, że w 2016 r. będzie program [restrukturyzacji branży] notyfikowany przez KE, a z drugiej strony słyszę bardziej twardo stąpającego po ziemi ministra Krzysztofa Tchórzewskiego, który mówi, że KE nic nie notyfikuje, a czeka, co my zrobimy" - mówił b. minister skarbu.

Zdaniem Czerwińskiego, w PiS-ie nie ma przygotowanego programu dla górnictwa. "W tej chwili restrukturyzacja górnictwa odbywa się na podstawie tych dokumentów, tego programu, który zostawiliśmy w ministerstwie skarbu" - zdiagnozował poseł PO.

Czytaj więcej TUTAJ

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA