REKLAMA

PO chce zmian w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej

 • Autor: PAP/GP
 • 03 sierpnia 2017 13:20
PO chce zmian w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej Poseł Janyska powiedziała, że jeśli do projektu ustawy nie będą dołączone wyniki konsultacji, to marszałek Sejmu ma obowiązek w określonym terminie przekazać taki projekt do takowych. (fot.:mjanyska.pl)

Obowiązkowe konsultacje społeczne projektów ustaw, dotyczących przedsiębiorców oraz obowiązkowa publikacja wyników tych konsultacji na właściwych stronach internetowych - zakłada projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, autorstwa PO.

Posłanka PO Maria Janyska powiedziała w czwartek na konferencji prasowej, że złożony przez PO do marszałka Sejmu, projekt nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, ma na celu "zahamowanie" składania przez posłów projektów ustaw bez żadnych uzgodnień i konsultacji.

Jak wyjaśniła, chodzi o projekty ustaw, które dotyczą: praw majątkowych przedsiębiorców, uprawnień przedsiębiorców, obowiązków publicznoprawnych przedsiębiorców i takich projektów, które mają wpływ na koszty prowadzenia działalności przez przedsiębiorców. Zgodnie z projektem Platformy, wszystkie projekty ustaw, dotyczące tych kwestii, będą musiały mieć obowiązkowo - oprócz uzasadnienia - dołączone wyniki konsultacji.

Janyska powiedziała, że jeśli do projektu ustawy nie będą dołączone wyniki konsultacji, to marszałek Sejmu ma obowiązek w określonym terminie przekazać taki projekt do konsultacji.

Posłanka PO przekonywała, że za rządów PiS, konsultacje, debaty publiczne, wysłuchania publiczne są ograniczone. - Dlatego chcemy przywrócić dobrą, zdrową legislację. Nie chcemy przeszkadzać w stanowieniu prawa, chcemy pomóc, chcemy wesprzeć rząd w stanowieniu prawa - podkreśliła Janyska.

Według głównego eksperta ekonomicznego PO, prof. Andrzeja Rzońcy, projekt Platformy pozwoli podnieść jakość prawa nawet w sytuacji w której rządzi PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Tysiącudent 2017-08-03 16:40:15
  Do student: To raczej PIS wymrze. Tylko w Polsce jest jeszcze trochę mamutów o poglądach jak oni, jeżeli nie liczyć partii pani Le Pen i marginalnych szowinistycznych partii w Austrii i Holandii. W reszcie Europy świętuje demokracja, tolerancja, praworządność i równość.
 • student 2017-08-03 16:19:34
  Do ???: Nie, muszą wymrzeć pokolenia was POpaprańców aby mogło dojść do zmiany władzy
 • ??? 2017-08-03 13:55:46
  Do śnieżnyszyb: A ty kto? Podróżnik z przyszłości?
 • śnieżnyszyb 2017-08-03 13:39:03
  Abyście znowu mogli więcej kraść, jak w 2222 roku powrócicie do władzy ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA