REKLAMA

PO ma projekt dotyczący konkursów na członków rad nadzorczych spółek

  • Autor: PAP/MIW
  • 28 października 2016 12:35
PO ma projekt dotyczący konkursów na członków rad nadzorczych spółek Bartłomiej Misiewicz na krótko trafił do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. To rozpętało medialną burzę. (fot. youtube.pl)

• PO przygotowała i w przyszłym tygodniu złoży w Sejmie projekt ustawy, której celem będzie wprowadzenie konkursów na członków rad nadzorczych w państwowych spółkach. • Chcemy skończyć z "PiS-iewiczami" w spółkach Skarbu Państwa - mówił w piątek (28.10) szef klubu PO Sławomir Neumann.

- Platforma Obywatelska przygotowała projekt ustawy (...), który ma przywrócić transparentne konkursy do rad nadzorczych, przywrócić wszystkie kompetencje, które są niezbędne do tego, żeby osoby zasiadające w radach nadzorczych miały podstawową wiedzę na temat działania gospodarki i spółek handlowych - mówił Neumann na konferencji prasowej.

- Chcemy, żeby skończył się czas "PiS-iewiczów" w spółkach Skarbu Państwa - dodał szef klubu PO.

Projekt Platformy zakłada m.in. wybór członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa przez apolityczne komisje konkursowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA